Költségtervezés
A közvélekedéssel ellentétben a házépítés nem mindig jelent költségkímélő alternatívát egy meglévő ház megvásárlásával szemben. Bár a tervezés és az anyagválasztás ellenőrzésünk alatt áll, ugyanúgy jelentkezhetnek rejtett költségek, drágulhatnak az alapanyagok és a munkaerő is. Egy reális költségvetés elkészítéséhez elengedhetetlen egy költségtervezési stratégia, ami magában foglalja az előre ismert és a rejtett kiadásokat egyaránt. A helyszín és a környezeti elemek váratlan kihívásaira ugyanúgy készülnünk kell, mint az esetleges jogszabályváltozásokra – ezért egy tartalékalapot is tartalmazó, szilárd költségvetéssel érdemes csak építkezésbe fognunk.
Közművek és infrastruktúra
Még az első téglasor lerakása előtt kiemelten fontos a közművek és a helyi infrastruktúra felmérése a kiválasztott helyszínen. Az olyan alapvető szolgáltatásoknak, mint a víz, áram, gáz és szennyvízelvezetés, elérhetőnek és megfelelőnek kell lenniük egy családi ház számára. Ezt már a telek vásárlásakor, de legkésőbb a tervezési fázisban kulcsfontosságú megvizsgálnunk a későbbi meglepetések és drága késedelmek elkerülése érdekében.
Megfelelő kivitelező
Az építészeti tervezés és a hozzáértő építtető kiválasztása képezi a projekt alapkövét. Kiemelt fontosságú döntés, hogy olyan építésszel működjünk együtt, aki megérti elképzeléseinket, és képes megvalósítható tervvé alakítani azokat. Ugyanilyen fontos, hogy olyan szakembert válasszunk, aki bizonyítottan szakmájában sikeres, mások is ajánlják, ezért pozitív referenciákkal rendelkezik. Fontos még, hogy összetartó csapattal dolgozzon, akik hatékonyan és a legmagasabb minőségi követelmények mellett képesek megvalósítani terveinket.
Építési ütemterv
Egy reális építési ütemterv meghatározása a hatékony projektmenedzsment szempontjából lesz fontos, hogy mindig mindenki tudja, jelenleg éppen mihez kell tartania magát. Ez igaz mind a munkálatokra, mind az előzetes tervezésre és anyagbeszerzésre, illetve akár a kifizetési ütemezésekre is. Késések persze bármikor előfordulhatnak olyan tényezők miatt, mint az időjárás, a munkaerőhiány vagy az előre nem látható fennakadások. Ha azonban szorosan együttműködünk az építtetővel, akkor hatékonyabban kezelhetjük az lehetséges hátráltató tényezőket, miközben nagyjából fenntartjuk a befejezés határidejét.